top of page

ECOTAN

Gıda endüstrisinin yan ürünü olan ham deriler hızlı bir şekilde bozulmaya / dekompoze olmaya elverişlidir. Bu sürece karşı koymak isteyen insanlar, ham derileri mikrobiyal saldırılara karşı korumak için bitkilerden elde ettikleri doğal moleküller (bitkisel tanenler) ile işlemişlerdir.
Bio moleküller bitkisel veya hayvansal protein gözetmeksizin bozulmaya neden olurken bitkisel tabaklama maddeleri bu bozulmayı engellemektedir. Bu şekilde derinin daha uzun kullanımı sağlanır.
Hayvan derisi ve bitkisel tabaklama malzemesi arasındaki bu birliktelik başka hiç bir materyale benzemeyen bir sonuca ulaşır: deri. Bir bakıma derinin doğal çevrimdeki akışını durduruyor  ve kendi kullanımımız için onu kullanışlı bir hale getiriyoruz.

EcoTan ile deriyi doğaya geri getirerek sürdürülebilirlik döngüsünü tamamlıyoruz.

EcoTan tabaklama sistemi ile üretilen deriler kısa bir hidroliz uygulamasından sonra organic gübre olarak kullanılabilmektedir. EcoTan deri organik bir gübreye dönüştürüldüğünde ,doğa ile kusursuz bir şekilde birleşen sonsuz bir döngünün parçası haline gelir.
Klasik bir deri üretiminden farklı olarak; bitmiş olan derilere, nihai ürün üretiminde daha nazik muamele edilmelidir. Nihai ürünün üretimi için deriye uygulanan buhar, sıcaklık ve basıncın ayarlanması gerekmektedir.  Ancak bunlar, çevresel fayda göz önünde bulundurulduğunda kabul edilebilir ayarlamalardır.


 

EcoTan derinin kullanım alanları: Ayakkabı ve bot, çanta, giysilik, deri ürünleri

EcoTan derinin kalınlık aralığı: 0,8 mm – 2,0 mm

IMG_0292-ecotan.jpg
Untitled design (10).png
bottom of page